Copyright © 2020 - Yıldızgören.Com

Online Kanada Lise Diploması

Aşağıda yer alan bilgilere ek olarak daha fazla bilgiyi Azerbaycan Türkçesi ile okumak için tıklayabilirsin.

ÇİFT DİPLOMA İLE MEZUN OL!

Nerede yaşarsan yaşa kendi okuluna devam ederken Kanada Lise Diploması alabilme fırsatına sahipsin.

Bu program Ontario Lise Diploması (OSSD) verme hakkına sahip Toronto'da bulunan EduOnline (BSID # 665214) eğitim kurumunun sana sunduğu bir programdır. 

Programa başvuru sürecinde, İngilizce seviyen, akademik hedeflerin ve ilgi alanların göz önüne alınarak sana özel bir akademik plan oluşturulur. 

İstediğin zaman Kanada'ya gelerek Toronto Kampüsümüzde eğitimine devam edebilirsin.

9. sınıfta isen; 9. ve 10. sınıfta Kanada müfredatından İngilizce ve matematik olmak üzere üçer kredi, 11. ve 12. sınıfta toplam 8 kredi alacaksın. Kredilerini tamamladığında ve diğer mezuniyet şartlarını yerine getirdiğinde kendi okul diplomanın yanında  Lise Diploması ile mezun olacaksın. 

Lise ara sınıflarda da EduOnline programına kayıt olabilirsin. 

Öğrenci online diploma programına 12. sınıfta katılmak istersen İngilizce seviyen ve akademik durumuna bağlı olarak minimum 6 kredi ile mezun olabilirsin.

Diploma Şartları:

1. Kredilerin Tamamlanması (30 credits - 18 compulsory and 12 optional)
Ontario lise diplomasına sahip olmanın ilk şartı 30 krediyi tamamlamandır. Ancak bu 30 kredinin de hepsini almak zorunda değilsin. Bulunduğun ülkede okurken tamamladığın krediler bu 30 krediden düşülerek Kanada'da tamamlanmış gibi denk sayılır. Ancak yine de EduOnline tarafından belirlenecek kredileri başarıyla tamamlayarak diplomayı almaya hak kazanabilirsin. Hangi kredilerin denk sayılacağı ve hangi kredilerin tamamlanacağı mevcut okul transkriptini ve karneni EduOnline kurumununa gönderdikten sonra kısa süre içerisinde belirlenecektir. Kısacası bulunduğun ülkede tamamladığın derslerin denkliği verilir ve kalan kredileri tamamlaması için sana özel akademik plan oluşturulur. Tüm danışmanlık hizmetleri EduOnline tarafından yetkilendirilmiş          YILDIZGÖREN ACADEMY ekibi tarafından şimdi ve sonrası için de geçerli olmak üzere ÜCRETSİZ olarak sana sunulur.

2. Okur-Yazarlık Sınavı (Ontario Secondary School Literacy Test (OSSLT)
Tüm Kanada'lı öğrencilerin de girdiği İngilizce okur yazarlık sınavında başarı sağlamalısın. Başarısızlık durumunda yerine ders alarak telafi edilebilirsin.
Ontario okur yazarlık sınavı (OSSLT) her sene Mart ayında yapılır. Tüm öğrenciler (Kanada'lı ve yabancı) Ontario eğitim bakanlılığın Mart veya Nisan ayında yaptığı bu sınava aynı anda girer. Sen de bulunduğun ildeki anlaşmalı sınav merkezlerinde bu sınava katılabilirsin. Programa 9. veya 10. sınıfta dahil oldu isen bu sınava 10. sınıfta girersin. 11 veya 12. sınıfta dahil oldu isen, dahil olduğun ilk sene içerisinde sınava girebilirsin. Herhangi bir nedenden dolayı bu sınavda başarılı olamaz isen, yerine OSSLC dersini tamamlaman gerekir.

OSSLT iki bölümden oluşur - Okuma ve Yazma. 

Okuma bölümü için, senden çeşitli makaleleri okuman ve hakkındaki soruları yanıtlaman istenir. Yazma bölümü için senden dört farklı makale yazman istenir. 

Değerlendirmeler aşağıdaki türdedir.

 • Ana fikrin geliştirilmesi
 • Destekleyici detayların sağlanması
 • Fikir ve bilgilerin organizasyonu ve bağlanması
 • Okuyucu için uygun bir ton kullanımı
 • Doğru dilbilgisi ve noktalama işaretleri
3. Gönüllü Toplum Hizmeti (Community Involvement)
40 saatlik gönüllü toplum hizmetini tamamlaman gerekir. Bulunduğun yerde ki bir sosyal sorumluluk projesinine katılımın kabul görür. Gönüllü sosyal toplum hizmetini birçok farklı alanda toplum yararına çalışan bir kuruluşta tamamlayabilirsin. Toplum hizmetleri farkındalığını artıracak ve sivil sorumluluklarını anlamanı sağlayacaktır. Gönüllü sosyal toplum hizmet faaliyetlerini lise derslerin devam ederken herhangi bir zamanda tamamlayabilirsin.

Sosyal hizmete başlamadan önce geçerliliği ile ilgili teyid almalısın. 

Genel olarak kabul gören etkinlikler:

 • Topluma fayda sağlamak için tasarlanmış bir etkinlikte yer almak.
 • Kâr amacı gütmeyen bir kurumu veya vakıfın faaliyetlerine katkı sağlamak.
 • İhtiyacı olan kişilere yardımcı olan herhangi bir program; derslerine yardımcı olmak, rehberlik etmek, koçluk yapmak.
 • Küresel nitelikte etik çalışmayı destekleyen veya teşvik eden bir etkinliğe katılmak.
 • Çevre bilincini geliştiren veya çevre temizliğine katkida bulunan bir etkinlikte yer almak.
 • Başkalarının sağlığına ve refahına katkıda bulunan bir olaya veya etkinliğe katılım.

Üniversite Başvuruları:

Programın avantajlarından biri olarak Kanada’da üniversiteye başvuru yapman durumunda, Kanada’lı bir öğrenci gibi başvurularını yapabileceksin. Üniversite başvuruları OUAC Ontario üniversite başvuru merkezi üzerinden yerel öğrenciler ile aynı statüde değerlendirilir. Başvuru sırasında kredilerin not ortalaması baz alınmaktadır. 

Başvurun kabul edildiğinde herhangi bir sınava* girmeden Kanada’da üniversiteye başlayabileceksin.

Tüm kredilerini tamamlayarak diplomayı alma durumunda başta gelişmiş batı ülkeleri olmak üzere dünyanın herhangi bir ülkesinde lise diploman tanınır ve üniversiteye girmeye hak kazanırsın.

Başvuru Prosedürü:

Kayıt Formu

 • Kayıt formları 
 • Kimlik
 • Okul karneleri veya e-okul transkripti

Oryantasyon

 • Video konferans görüşmesi

Yerleştirme sınavı

 • İngilizce seviye tespit testi (İngilizcen zayıf ise red alma durumun söz konusu olmayacak, programa dahil edilerek İngilizce eğitimi ile başlayabileceksin!)
 • Oral Test (Konuşma Testi)

Daha fazla bilgi için:
Whatsapp: +90 542 668 0552
E mail: ebubekiryildizgoren@gmail.com
YouTube: youtube.com/ebubekiryildizgoren
https://eduonline.ca/
 
Tüm danışmanlık hizmetleri EduOnline tarafından yetkilendirilmiş YILDIZGÖREN ACADEMY ekibi tarafından şimdi ve sonrası için de geçerli olmak üzere ÜCRETSİZ olarak sana sunulacaktır.

Paylaş:
Print
Copyright © 2020 - Yıldızgören.Com